Emoji, kam se podíváš

Emoji se, především po začlenění do posledních verzí mobilních operačních systémů, stávájí běžnou součástí komunikace. A to nejenom u teenagerů.

Obrázek občas vydá za mnoho slov, ale může i pomoct v rychlé orientaci – především pokud jste vizuální typ. Alespoň u mně to funguje. Začal jsem tedy emoji používat i tam, kde to možná není úplně zvykem. Třeba v kalendáři, poznámkách nebo seznamu úkolů (což je u mně již déle než rok skvělá aplikace  2Do).

Tady je pár ukázek pro inspiraci:

Kalendář:

Kalendář

2Do:

2Do 

Poznámky:

 Poznámky

Někomu to možná může připadat přeplácané. Já jsem popravdě taky začal s pár přidanými obrázky, třeba na vypíchnutí prioritních úkolů. Později jsem ale začal přidávat další a další – dnes už mám jednotlivé „osobní“ emoji zažité a rychle se v nich orientuji.

Nabízí se také otázka, zda přidávání emoji do textu nezdržuje. Můžu vás ujistit, že prakticky vůbec, tedy alespoň na Macu. Do výběru emoji se snadno dostanete klávesovou zkratkou ctrl+cmd+mezerník a jak je vidět na ukázce, sytém nabízí často používané, ale především oblíbené položky. Není tedy nic snazšího, než si ty, které chcete používat třeba pro rozlišení různých kategorií, přidat do oblíbených. V Mac OS X je podpora emoji opravdu kvalitní, fungují bezproblémově ve všech aplikacích, se kterými pracuji.

emojiosx

A jeden tip na závěr: Pokud vaše oblíbená aplikace podoporuje štítkování, můžete si emoji obrázky přidat i k jednotlivým štíkům, nebo mít jako štítky čistě jen emoji. Používám to tak nejen v 2Do, ale i třeba v Evernote.

2Do_screenshot_tags

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *